Jdi na obsah Jdi na menu
 


Meziříčko 2007

 

Všechno je jinak. Babča mi vlčí.

Volno v pátek bylo, ale pekla buchty.Dokonce je vyfotila a dala k nalákání účastníků na srázek do PC.No buchty ona má fakt dobrý, ale já je nemusím.To by mě zajímalo, jestli na ně někoho nalákala.

Obrazek

Všechno nasvědčovalo tomu, že bude domácí pohodička. Auto nikdo nemyl, moje zadní sedadlo zůstalo neuklizené.Ale balila. Byl jsem z toho trochu nervozní.Pravda je taková, že furt lítala a já oko nezamhouřil.A najednou zvonek, letěl jsem ke dveřím, ale tam někdo potřeboval cosi podepsat.A pak zase zvonek, a Gabča s krosnou na zádech a s Bessi. A prý jedeme. Pořád jsem nevěděl kam.

Pak, babča suverén frčela Hradec, Pardubice, Chrudim, Ždírec-Žďár, na cestu se mě neptala, nadávala na trase kde komu, kdo se ji pletl do cesty.Jak přišly Slatiňany a my šli do lesíka, už jsem tušil.Tuhle zastávku znám.A ze Žďáru rozbitými okreskami najednou zase obec Meziříčko.Tak my jedem na srázek.No to je senzace,.

Jen aby tam bylo dost holek……Čekala nás Daria s Barnyskem, že už nám nafasovala klíče, protože chce, aby byla babča blízko, a že dají řeči, kávu s cigaretkou a tak,….Počasí kouzelné,a jak otevřela dveře od auta vyrazil jsem na průzkum, je tu Ajinka s Jardou a mají s sebou obě holky,Aleš a Hanka je tu taky a má s sebou všechny tři holky, a je tu Verča s holkama, a Alča s holkama a Robert s holkama a Michal a Martin s holkama no to bude vydařený srázek.A Monika s Ketkou a ohařkou…..A Ketka je koča a jsou na mě hodný, a berou ,že u nich asi budu bydlet a nejsou z toho nervozní, a ještě říkají, jo to je Aron…to je TEN Aron.,ten z deníku….. no pocem, ty jsi ale fešák.Mám se jako v ráji.

Babča vypakovala, vyvětrala, všechno oběhala, pozdravila se všemi známými a přijeli Bolovi s Bolem a malým Jiříčkem a vždycky, když se někdo babči ptal, kde je Aron, říkala, nevím, co jsme přijeli jsem ho neviděla, ale hledejte psa, který lítá za nějakou fenkou a máte ho.A já lítal , a byla tam Ketka, a Baruška, a Sára a Kara…..splněný sen každého psa.Rozumíte, hlavu jsem neztratil, bylo jich tam dost, žádná mě vyloženě neodmítala, s každou jen tak trochu a chvilku…nikomu to nevadilo, všichni pánečci a paničky shovívaví a ještě dobrotu přidali….úplně jsem si to užíval, jen jsem hlídkoval, kdy se objeví babča s vodítkem, abych včas vzal roha….

A bylo tam spousta krásných setkání, a chodili k nám na chatku na buchty a na koláče co holky napekly a zase babču lákali na jejich rodinné dobroty. A přijel i Martin s Handym a babča lamentovala, jak vyrostl, a loni to byl ještě klouček a už je vyšší než ona a hned ho vzala pod patronát, nacpala ho buchtami a myslím že byli oba rádi , že se vidí. A já byl rád ,že vidím Hendika, protože to byl kámoš k pohledání a zjistil jsem, jakej je z něho zpěvák. To by jste koukali jak si vyzpěvoval. Za to Barnysek, k babče se měl, to jo, to se mazlil, div ji nepovalil, ale na mě vystartoval.Babča mě uklidila a vzala si ho do parády a nedala pokoj, dokud se nezačal stydět… a pak ji zobal z ruky, koláče a piškoty a mě nechal úplně na pokoji, ani se neježil.Ale je to číslo, chytil se s Maxem a Puńťou a Handíkem nejmíň třikrát a tak chodili na pohovor všichni i ten Johan, co tam byl nový a poprvé, musel jen v košíku a na vodítku, protože startoval.A babča jim domlouvala a vysvětlovala jak se chová slušný pes a já tam byl za příklad …protože já jsem klidný, slušný, a někdy dokonce i poslušný…..A babča byla nešťastná, protože kdeže jsou ti labradoří kluci z loňska, letos už to byli PÁNI PSI.

A večer u ohně se představil každý a ta moje , řekla: já jsem Jarka od Arona, protože z nás dvou jsem mediálně slavnější já, a všichni tleskali a ona z toho byla dojatá, tak víc neřekla.A pak ji nosili ochutnat, grilované maso a jiné různé dobrotky, protože si mysleli, že o nich bude lépe psáno v deníku, jenže mě nikdo maso nenabídl, a proto to co píšu, je čistočistá pravda, žádné úpravy.A babča šla dost brzo spát, protože říkala, že v takové zimě už to pro ni není, teplo jen zepředu od ohně nestačí,a proto jsem ji hřál nohy i záda až do rána, na zem jsem se chodil obracet.To víte byla na nohách od pěti ráno a řídila 250 km, musím ji trochu opatrovat taky, nejen ona mě

A ona za to ráno vstala brzičko…. a ráno je na Meziříčku náááádherné.

Obrazek

Tak popadla foťák a šli jsme ven, jen jsem vlítnul do rybníka , přestala fotit, protože došly baterky. Tak zpátky a nabíjet, To jsem měl štěstí, celé soutěžní dopoledne neměla ten svůj ponižující nástroj a tak nikde doma není zdokumentováno, že opičí dráhu se mnou běhala Gábina, protože babča prohlásila, že není blázen, aby se zmrzačila hned v sobotu ráno, soutěž o nejrychlejšího psa jsem taky nevyhrál, i když v prvním kole mi do cíle vzali Ketynku, to stálo za to se trochu namáhat, ale v druhém ne,tak jsem se šel raději podívat, jestli je z Aval už velká holka, a je, a hned si lehá na záda….to uznáte je lepší činnost, než nějaký lítání.

A při aportování šla babča pro foťák a šla tam se mnou Gabča, tak jsem hned vzal roha a šel za holkama. A po obědě jsme si s babčou zdřímli a spalo se krásně, déšť bubnoval na střechu, a bouřka vyčistila vzduch. A pak jsme šli na prochajdu a babča měla s sebou chlupatého damíka, a tak jsme aportovali, protože s chlupatým, to je něco úplně jiného….

Obrazek

A večer bylo vyhodnocení soutěží, tak jsem samo neuspěl a přesto, že bezvýsledně už po třetí navrhuji, aby byl vyhlašován Kasanova Meziříčka, kde bych šance měl, neudělali to i když babča s Gábinou dotovali ceny speciálními sušenkami, kterých jsme vezli tři pytle..menší pytle.

Po večeři se tu u nás nějak sešlo, najednou kolem chaty a na schodech a všude seděl nějaký host, popíjeli vínko a povídali a smáli se a babča se ptala, co tam dělají jestli přišli k babičce pro pohádku na dobrou noc.A my pesani, jsme si každý našli nějakou výhodnou pozici blízko pána a taky odpočívali, chcete něco slyšet…mě se ani nechtělo za holkama jak tam bylo pěkně.

Sice si tam zase kluci vlítli do kožichu, každou chvíli přiběhl nějaký pes, jestli by nebyl ještě koláček nebo něco z našich zásob a bylo to pěkný. Babča ještě zašla k ohni, říkala na chvíli, ale já ji znám, ona si chtěla s Kačerem zazpívat zelený pláně, on už to jinak nikdo jiný neumí/nepamatuje/tak je to skoro jejich solo, ale ona jak si nezazpívá je nesvá a já ji to moc přeju.A když přišla, ukázal jsem ji že může na teplý, že jsem ji krásně ohřál pelíšek a i když trochu remcala, jako kriste pane, taková úzká válenda a já blbec se o ni dělím se 40 kilovým psiskem, byla ráda, že jsem ji hřál.

Obrazek

A ráno zase brzičko, ještě před východem slunce jsme šli ven a pak k Darie na kávičku a cigaretku, a holky si povídali a já podřimoval.A dělal se krásný den a na programu byla cesta za pokladem, tak babča přispěla radou u testů, popřála jim pěknou prochajdu a šla si po svých. A já už cítil jinou náladu. Večer odjeli Bolovi, protože Jiříček – nejmenší účastník srázek zvládl, Erik – největší účastník ne a zmohlo ho nachlazení, a ráno mi odjela Belda, a další se chystali.A při závěrečném fotu, kdy babča opět machrovala s aparátem a Dolnajzovic Denny byl za hvězdu ,pronesla babča řeč a rozplakala polovinu přítomných,hlavně Hanku, ještě že na srazu nefrčí mejkap.

Když si malovali prkýnka tak mi přimalovali na čelo značku a mám ji dodneška, protože nejde dolu, a babča pořád říká, že by ráda věděla, kterej b… mi to udělal, že by ho taky označkovala.Ale po obědě, už se balilo,a postupně odjíždělo a my taky sbalili svých tisíc krámů a vyrazili zpět do našich nejvyšších českých hor.A doma já do pelechu a dospával a babča šla dělat fotky.Její nadávání mě budilo. Byla velmi nespokojená, ale už na ML vypravovala jaké to bylo.Jenže jaké to opravdu bylo, to Vám všem říkám až dnes já.Krásné.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Bohužel

(Jarka za Arona, 28. 5. 2007 8:16)

jo, jo..už to vím, Jiřík poslal babče fotku, člověk si od těch blesků fotoaparátů jak jsem s vámi, na chvilku neodpočine.Koukal jsem na ty fotky, jsou strašně hezký a babča u nich málem slzela, fakt krásný fotky. A odpouštím vám, protože mi to tam sluší a Gabče ve výskoku taky.......

Aronku není pravda....

(Beenee, 26. 5. 2007 11:10)

Aronku píšeš ve svém příběhu: "...To jsem měl štěstí, celé soutěžní dopoledne neměla ten svůj ponižující nástroj a tak nikde doma není zdokumentováno, že opičí dráhu se mnou běhala Gábina, protože babča prohlásila, že není blázen, aby se zmrzačila hned v sobotu ráno..."
Není pravda, zdokumentováno nemá babča, ale my ano. :)
BTW: Moc krásně jsi to napsal :)

SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(Daria a Barnie, 19. 5. 2007 8:33)

milá Jaruško a Áronku,
jsem moc ráda, že jsme mohli s Bárnýskem s Vámi se všemi být v Meziříčku.Byla to nádhera, máme opět nové známé a hlavně zkušenosti.A to vaše počteníčko? SUPER SUPER SUPER!!!!Ještě by to chtělo opravdu vydat knížku!Mějte se moc krásně a děkujem!!!!!! Daria a Bárnie

Hurá do toho

(Gabuša, 16. 5. 2007 20:31)

tak kdy se vydá knížka babička Jaruška a dobrodruch Arísek a jeho příběhy?????

Hurá do toho

(Gabuša, 16. 5. 2007 20:31)

tak kdy se vydá knížka babička Jaruška a dobrodruch Arísek a jeho příběhy?????

Prostě senzace

(Věruška, 16. 5. 2007 15:35)

Babča s Ariskem je prostě skvěla, jak vypráví, co dělají a jací doopravdy jsou. SKVELÝ.!!!