Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sázava 2006

 

Hele bude víkend, nějak brzo , vždyť je pátek – Něco se děje, babča ráno nešla do práce a umyla auto. To bude něco zajímavého, protože dokonce zřejmě i vysávala moje sedadlo. Taky doma pořád dělá kravál a něco někam přenáší a stěhuje, jeden tu nemá kouska klidu. Odchází do auta a nesla tam i některé moje věci, třeba dráčka a mě teď zrovna chybí. Jindy se tady třeba týden válí , ale teď mi chybí. Taky je nějaká nervozní a sousedce dala klíče, prej aby ji hlídala kytky a krmila naši pipinu. Ta by klidně vydržela i bez krmení , těch pár zrníček prosa a hrát si nechce. S někým mluvila, že se trochu bojí cesty , protože je to daleko. To já se žádné cesty nebojím, hlavně aby mě nepřivázala vzadu a já si mohl klidně přelehávat ze strany na stranu.Večer ale vše v klidu.

Ráno mě babča nechala spinkat o chvilku déle, ale pak mě vyhnala ven a já lítal pomalu dvě hodiny. Ještě že s námi byla i Darly a tu prý panička taky potřebovala utahat, protože jedou do Ostravy. Tak my taky někam jedeme????? Na tábor, na Sázavu a budou tam další labinky , holky i kluci a já že znám Fidouše od Janky a Anne z Brna. Hmmm, ta se mi myslím dost líbila, ale byla taková netýkavka . Brala mě jen proto, že máme s babčou před chatkou rybník a já ji nechal celý dny koupat, a když byla u nás v Trutnově dost mě proháněla.

V poledne jsme vyrazili, bylo dost teplo. Až do Hradce si panička broukala, tam to zná, pak se mě ptala, zda jedeme dobře, abychom se vyhnuli Pardubicím, jako bych já tam už někdy byl. Dělal jsem, že spím.Za Slatiňanami mě zastavila v lese, že se jdeme projít. Tak jsem si ulevil, prolítal a nerad zpátky do vyhřátého auta.Ve Ždírci se začala vytahovat, jako že je dobrá, že tam za chvíli budeme a když projela Žďárem a našla cestu směr Sázava, myslel jsem si ,že s ní nevydržím. Trochu ji sklaplo, když dojela do vesnice a musela telefonovat, jak se dostat na místo. Pak jsme najednou stáli před cizím barákem ,přijelo další auto a z něj fakt vylezl další labouš –volali na něj Lance. Tak to bude dobrý, když tu budou kámoši. Za chvíli mě zavřela do cizího pokoje a chodila tam a zpátky a já z balkonu koukal jak přijíždí další a další a říkal jsem si – bude to dobrý……….přijela Anne a Daisa z Brna a přivezli mi pytel dlabance.No jím to, ale abych byl odvázanej??? Určitě je to zdravý a výživný, ale když nic jiného není .

 Obrazek

- Venku je krásně, nechtělo se mi spát, tak jsem v pět babč- e sebral deku, že se vstává. Šli jsme do lesa na procházku, obešla se mnou takový trojúhelník, ale já jsem pořád cítil odněkud vůni takové č- erné fešandy- říkali jí Renda, co jsem si vč- era več- er vyhlídnul, věděl jsem kde bydlí, tak jsem tam šel hlídat. Na chvilku šla ven , ale pak ji zavřeli, tak jsem dělal smutný oč- i , ale nepustili ji. Nejvíc mě štve, že Rendě se asi víc líbí Fido. No kdyby něco, její mamka Týnka taky krásně voní.Jen ty vodítka jsou na houby, vždycky mě na něm odvleč- ou pryč- . To je tedy otrava ,když se má poslouchat, co jim na tom vadí ???? Fakt je , že jinak je to boží- lidič- ky tady je tolik psů a některý jsou holky, malý a velký a vůbec sakra já nevím kam dřív.

-

Prý mě vyzkouší na lovecký výcvik, protože babča si stěžovala, že nejsem na aportky. No a co, já jsem na fenečky. Někdo má rád vdolky a jiný…….Tak jsem šel, hodily mi takovej pytlík z plátna, tak jsem jim ukázal kam dopadl, dokonce jsem kvůli tomu popoběhl, ale nosit to nebudu, to po mě nemůže nikdo chtít, šel jsem se raději napást takový tý špičatý trávy co mi dělá dobře v bříšku. Ostatní kámoši se na to těšili, ale mě už jsou dva roky, nejsem žádnej janek. Trochu důstojnosti kluci.

Jenomže pak holky člověčí vytáhli něco voňavého a chlupatého.

„ Jé, to chci, to budu i běhat. Neberte mi to…. A když tak mi to zase hodíte jó???“ A nakonec jsem k paničce přinesl bažanta z rákosí, Gábina na loveckém mě chválila, jakej jsem šikovnej a že mám prý vlohy a babča dělala jako by na tom měla nějakou zásluhu. Kdepak , to můj čenich ho zaznamenal, ale taky jsem zaznamenal , že je panička ráda, že nejsem za trdlo. Pak jsme šli  lesem k vodě. To bylo dobrý i když já musím kvůli babče až vzadu, ona už je pomalejší. Vykoupali jsme se a šli do hospody. Pivo mi nekoupila, furt mě okřikovala, abych ležel. Domu jsme překročili bludný kámen a šli jinudy než ostatní, asi o 5 kiláků delší trasu. Copak mě to nevadilo, šla s námi Daria, s tou tady panička vede řeči a její pes Barny. Ten je ostrý, raději ho moc nedráždím. A víte proč jsme šli sami, jen proto, že jsem chtěl s Rendou a Týnkou.Tak jsem se obětoval, vím kudy šli, ale dělal jsem doprovod své paničce, cestu domu jsme našli ale z oběda jsme se vrátili v pět večer, je to normální???Musel jsem opravdu odpočívat. Ta moje by měla taky, ale táhla do hospody.Za to jsem šel spát na její postel, no potřeboval jsem ji cítit, když jsem byl v cizím.

ráno jsme vstali brzo, a šli plavat dolu na koupaliště. Nejdřív panička, pak i já. To není špatný vstávání, hlavně že neslyším- čekej, jdu do práce, já přijdu.

Tak jsem alespoň jsem připraven na soutěž o nejrychlejšího psa Sázavy.To vám bylo. Byli tam všichni i ti pesani, co si jen myslí , že jsou labradoři- Nelly, a štěndo a vůbec- nějaká vodní španělka, a taky Ferda od Jany z Prahy, kterého ona strašně pomlouvá, a dělá z něj veverko netopýra, ale mi přijde sympatický a šikovný. No dobře, kamarádí s námi .

Tedy já to moc neprožívám, mě se líbilo, že tam všechny holky byly pohromadě.Někteří pesani to děsně žerou, fakt lítají jako střely.třeba ten Lance ten snad i dostal metál, a Dariin Barnys taky, však mají delší nohy než já. No já jsem k paničce taky běžel, mávala rukama a volala, Jenomže u toho auta byl někdo, kdo mi tam nechal zprávu, tak mu musím odpovědět, to je přece slušnost.Jenže podruhé to bylo jiný kafe. Babča šla do cíle s Rendou a čekala tam Týnka, to je konečně důvod se rozběhnout. Tak jsem chtěl hned, ale drželi mě a když jsem vyrazil a doběhl, jásali, že jsem 4x zlepšil čas. Copak kvůli času se běhá????Já na čas kašlu, holky tam byly.

Taky jsem chodil na výcvik poslušnosti. No to by šlo, ale drží vás na krátko, nikam vás nepustí, pořád sedni, lehni……žádná velká zábava. Jenže nemůžete být za pitomce,dělají to všichni, všichni nad tím jásají a já přeci nejsem takovej truhlík, abych to nezvládl taky.Taky jsem viděl, že i paničce na tom záleží. Taky tam vtipkovala když ji vyzvali aby běžela.Prý by mě mohl trefit šlak až to uvidím, protože jsem to nikdy neviděl. Náhodou, tenkrát jak mě napadl ten vlčák na Dubině jsem ji viděl jak mazala a taky jsem to přežil. Lidi dělají ze všeho problémy.

Nejvíc se mi líbí , když tady vyběhnu před ten barák a okolo je spousta kámošů, fakt to nemá chybu a pak se mi líbí, ty prochajdy v lese. Lidi taky soutěžili, slyšel jsem , že poznávali plemena psů, ale co vím žádná sláva, moc jich nepoznali.Babča poznala jen ty který zná živý a pár těch co pozná každý.Taky se musím zmínit, že tady je prima pes Handy, pána má ještě kluka, ten si určo užije na procházkách víc blbnutí než já, ten se má……

Babča taky složila básničku do nějaký soutěže, no večery nad tím netrávila, raději vyrážela večer do společnosti, nejspíš tam byl někdo, kdo s ní zpíval. Jak se zpívá ,není s ní k vydržení, celá se na klepe, ještě že není superstarr senior !No říkal Bárt od sousedů, že babča zpívá s Michalem a Kačerem a dalšími, ale jinak nepřijde mezi lidi, ať si taky užije. Já bych s ní zpíval, ale ona nechce.

Taky byla soutěž o aportéra Sázavy. Celkem fajn, zase jsme se všichni sešli, víc by se mi to líbilo bez lidí a vodítek,takhle vás pořád někdo cepuje, sem pojď, tam ne, tohle ne, ale co se dá dělat, takovej je život.

Tak jsme aportovali špekáčky, já ho donesl dvakrát, ale po třetí už mi ho babča nevyškrábla, už jsem si kus ukousl. No nevím, bylo jich asi šest co přinesli špekáček třikrát, ale byli takový machři co zbodli tři špekáčky. Ti jsou vítězové podle mých měřítek.

Nejvíc se mi líbí ten lovecký výcvik, dělali jsme stopování- říkají tomu vlečka.Docela mi to šlo, i to aportování pokud je to chlupatý se mi docela líbí.Taky dělali soutěž o pejska šikulu a tam mě babča nepřihlásila. Nevím proč ?? Spím krásně, jím krásně, čuchám krásně, nechávám se dobrovolně umýt ve sprchovém koutě přesto, že je mi to z duše protivný a u všeho mi říká, ty jsi šikovnej pejsek. A když je pejsek šikula tak nic, prej proto že nejlépe kradu lidem kulichy s bambulemi z hlavy a teď je nikdo nenosí, Blbost, jen ať mě nechají, já jim sundám i ty kšiltovky co mají teď- jenže to je samý nesmíš!!!!

Pánečkové soutěžili v hospodě, protože se nám pomalu ale jistě kazí počasí a jak říká babča, kyslík tady smrdí, ptáci tady řvou, nejlíp je v hospodě.Nějaký testy a podle toho jak pak machrovali se jim asi docela zadařilo, no rozhodně nebyli posledníV celý tý soutěži se umístili jako předposlední a byli rádi že nejsou poslední. Mohli mít lepší báseň. Stačilo zůstat vzhůru do rána jako Kačer a to by bylo, aby nepřišla inspirace, k tomu vínko, ale to ne , oni do postele a při tom spát včas měl chodit jen Martin od Handyho a další děti.

.Babča každý den ráno po procházce odejde k Darii a vrátí se plná vůně a chlupů od Barnyho. Nevím jak tomu přijdu, aby se chodila kvůli kafi a cigaretce muchlovat s jiným psem, já se taky rád nechám podrbat. Sem tam mě někdo pohladí a pomuchluje, ale já dělám jako že nic, už nejsem mimino.

Obě Gábiny paničku přemluvily, že bych mohl na výstavy a ona se mnou šla na přípravku. Tak to tedy ne !!!!vystavovat já se nebudu, nechat si sahat na zuby a na kuličky, no, je to od hezký holky , to strpím, pochodovat v kruhu to umím, ale teď ji ukážu jak padá na zem unavený pes a ještě u toho vzdychnu, aby viděla jak jsem otrávený. Výstavní postoj, co to je? To víš že jo, ocásek si budu kvůli tomu rovnat. Ne ne, výstavy nebude moje parketa, a po babče by chtěli, aby občas popoběhla, to není nic pro ni, už je v letech a já ji teda šetřím.

Počasí se nám definitivně zkazilo, ještě mě ošidili o kus lovečáku protože za paničkou z Jihlavy přijel kamarád z mládí, prý se 40 roků neviděli. Oni seděli, popíjeli a vzpomínali na mládí a já se nudil, ale děsně.

Taky mi tady babča udělala pěknou ostudu. Ráno jsme se šli projít a 5 labradořích holek šlo cvičit stopu. Chtěl jsem s nima , ale panička že ne, že jdeme jinam.Došli jsme na cvičák, ale já pořád slyšel jak si radostně poňafávají a pak najednou koukám, babča nehlídá tak jsem to vzal nejdřív po vlastní a pak po jejich stopě, silnice nesilnice - mám je. Když jsem doběhl potupně mě přivázali k dopravní značce a když si pro mě panička přišla, vítal jsem ji jako každý slušný pes, ale dělala dusno, jako bych neuměl přecházet silnici. No co, stejně celou dobu věděla, že jsem se neztratil a kde jsem a peskuje mě před holkama.

Večer cvičili ochranu. Ostatní, já tedy ne, já co mám si ohlídám, ale nejsem žádnej tajtrlík, aby mě někdo dráždil.To zkoušela Gábina na poslušnosti, že prý rozštěká každého psa. Možná, mě tedy ne!!! No měl jsem se co držet abych neštěkl, ale jak jsem řekl, mě tedy ne!!! Já štěkat budu kdy já chci.Hovgh.

Byli jsme opět na vycházce, šlo nás asi 10, byl tam Barny, Bárt, Handy a další. Kluci se samo poprali. Už skoro ke konci do sebe vlítli Barny se zlaťákem kvůli pohlazení. Chápete to?? Pravda Hugo na mě tuhle vlítnul, tak se teď ježím a vrčím když se máme potkat, to aby věděl, že nejsem žádnej moula a že si úplně všechno líbit nenechám. Pánečky a paničku má Hugo pěkný, mě by se taky líbilo, kdyby nás bylo víc, hlavně babče by se líbilo ,kdyby mě občas mohla strčit někomu jako jsou kluci od Huga, abych se vyřádil, ale my jsme jen malá smečka.

Cvičení už probíhají v dešti a na večer je zase soutěž- žrout Sázavy. Babča mě nepřihlásila, prej k jídlu přistupuji jako ke všemu -langsam. Ani nevím kdo vyhrál, ale panička mi vyhrožuje když se loudám, že pozve Bola a ten mi ukáže jak baští správná labina. To prý v životě neviděla, jak rychle vymetl misku a prý byla tak velká jako já mám na vodu. Taky u sousedů jsem koukal ,když jsme byli na návštěvě u Katky , Míši a Bárta , že má pořádnou misku, ale zase mu ji dávají na stojánek rovnou pod hubu a ne jako mě, že se musím sehnout. Na tý návštěvě jsem byl za filmovou hvězdu, Michal pořád fotil mě a Bartese a tak jsme jim dělali figury, že pošlou fotky ,ať taky máme nějaký doklad o pobytu.

Dělali jsme další procházku, taková sehraná sestava,teda i s malou Baruškou a bíglicí Nellou, udělali jsme ji delší než jsme původně očekávali , ale všechny cesty vedou na Sázavu, tak jsem musel tahat babču do kopce, ale bylo to fajn, byli jsme Na Konci Světa a tam bydlel bernardýn.Taky jsem jak jinak, trochu zmokl a štípla mě vosa.

Pořád se plánoval a odkládal z důvodu deště táborák a pak grilování na balkoně a panička s Dariou zajeli do Žďáru na nákupy a pro špekáčky.Ale snad je poveze i domu, budˇ chyběl čas, nebo chuť, nebo ohníček. Jo, to Janka od Fída si špekáčky opekla, ostatní na nějakejch soukromejch mejdanech taky, jen my ne !!!

My jsme poslední den šli ještě pracovat do lesa, ale kámošů ubývalo, já pořád čekal, že bude nějaké závěrečné společné foto, babča zase začala odnášet věci do auta a já tušil, že je to konec. Pak jsem se jen díval z balkonu, jak odjíždí v dešti jeden za druhým pryč, holky mi ani pusu nedali a my se nakonec taky vydali domů. Přesně, na chatu, domů jsme ještě nemohli protože nám dodělávali koupelnu.To se mi bude strašně stýskat, hlavně abychom se zase někdy sešli, to už dostanou rozum i ti mlaďoši a konečně můžeme na ty naše lidičky trochu dohlídnout, aby šli včas spát a ráno je nebolel celej člověk, Ta snad zase jindy- Ahoj Sázavo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

tábor 2006

(Daria a Barnie, 13. 3. 2007 6:48)

Ahoj Jaruško a Aronku,
tábor byl pro nás něco nového, bezvadného,skvělého.A ty vaše stránečky jsou moc krásné!!!!!!!!!