Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návod na použití psa Arona

Aron - pes- „zlatý!“ labrador, 3.12.2006 ,mu bude 2,5roku

Pití - nejraději ze sprchy nebo vodovodu, když z misky tak čerstvě natočenou, jinak potoky, kaluže a kde co

Jídlo - je na granulích a odměnkách,ráno dvě hrstičky granulek a večer kolem šesté odměrka nebo 1/4l hrnek. Za dobré chování ˝ piškotu, kousky tvrdého sýra.

Denní zvyklosti : víkend

Budí se kolem 5 hod. a je přemluven, aby vydržel v posteli s paničkou do 6,20 hod, to co kouká z pod pokrývky ošetří- přelízne, nejúžasnější je to mezi prsty na noze!!!

Pak se vstává a vyráží na prochajdu, která trvá zpravidla do 8 až půl deváté.To hlídá u sprchy, u záchodu, u dveří…..

Doma - osprchovat ! nerad, do sprcháče musí být přitažen a zatlačen- trpí tam, ale strpí to!!ze sprchy utíká a otřepe se v předsíni

Pak chodí za mnou stále, při stlaní pomáhá, při větrání pomáhá, při snídani se dělí o chleba, při čtení novin usne na nohách pod stolem.jakmile začnu uklízet pronásledujeme mě po celém bytě a hlídá okamžik, kdy se k nějaké práci ohnu, aby mohl strčit čenich k zadku!!!!

Při vysávání dělá že umřel, ale pak odkráčí do křesla a tam se schová.Při jídle se snažím, aby nežebral, dá si říci.

Odpoledne jdeme na procházku mezi jednou a druhou a to zpravidla na 2 hodiny s nějakým kámošem nebo kámoškou. Odpoledne pospává.Naposledy jdeme ven kolem 9 hod. na ˝ hod. nejvýš. Pokaždé hodí bobek.Dokud ne, trochu tahá. Mimo sídliště chodí na volno- nedávám mu volno, ale sedni, půjdeš sám-. Nenechám ho zdrhnout daleko, občas přivolám a odměním!!Přivolávám- zpátky, nebo ke mně pojď

Je zvědavý, ale nechá se odvolat pokud pozoruje lidi, pokud to jsou lidi se psem tak zalehne a čeká, pokud jsou to lidi s fenkou žene se k nim. FENKY jsou jeho největší slabost, pronásleduje je a obtěžuje, pokud se mu obzvlášť líbí, musí být potupně , odtažen z místa činu na vodítku.

Nebezpečí hrozí pokud je na trase ho…. Aron sice hodně čuchá, ale nic nežere!! V tom h…. se vyválí, tedy jakmile zalehne na zem a chce se o něco otřít krkem, VARUJI, to se zmaže celý pokud s řevem není odvolán. Někdy se mě to podaří zarazit prvním FUJ!!

Emoce Aron zvládá jen tím, že musí mít něco v hubě, tedy velké štěstí a radost!!Já na to mám doma gumové hračky, pokud ji nemá v hubě, snaží se brát ruku do huby, nebo tahat za rukáv, nebo cíp dresu.Na veliké mazlení není, ale nejméně třikrát denně vyžaduje, s botou nebo hračkou v hubě podrbání na zádech/ pořádné/ on u toho chrochtá blahem a probíhá mi mezi nohama , aby prodloužil okamžik, kdy ho drbu na zadku.

Spát chodíme spolu do manželské postele, každý máme svou.Aronek zalehne na polštářek, přelízne mě všude ,kde se snažím natřít kosmetikou, podá si mou ruku pod hlavu a za chvilku spinká.

Psí slovník :

- leží na břiše , nohy před sebou a dívá se na psa – pane, pojdte si hrát…., nebo mě nechte alespoň čuchnout

- Ježí se mu chlupy za hlavou-pane, neznám Vás, nevím co mám od vás čekat ???

- Ježí se mu chlupy po celých zádech až na ocas- pane, moc se mi nelíbíte,kdyby bylo zle taky umím vrčet

- naježí se a pokud je na vodítku startuje a vrčí – pane dejte si pozor, docela mě štve představa, že se tady pohybujete a rád bych vás prohnal…..

Obrazek

Varování : po mase a kostech má s…….., doporučuji tímto NEKRMIT!!!

Líbí se mu vyhřátá postel, ne že by zalehl, ale chce tam laškovat.

Vytrvalý oddaný pohled na procházce směr kapsa – nutno odolat- je žádost o piškot!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

No to je krásné..

(Míša a Márty, 26. 10. 2007 19:39)

... fakt jsem se zasmála, máš perfektní humor a přitom je vše pravda :-D