Jdi na obsah Jdi na menu
 


Když je svátek sobota…Dlouhoňovice

 

Obrazek

Dlouhoňovice je dlouhá vesnice tam u nás. Já i babča ji známe proto, že tam naše Hela má chaloupku jako z pohádky. A my jsme se tam vypravili v sobotu, která byla jeden den z víkendu a svátek na tom nic nezměnil. Volno navíc nebylo.

 

Tedy bylo. V pátek babča obstarala nějaké nákupy a odpoledne jsme šli na prochajdu s Quentinem, který s paničkou přijel na návštěvu. Pokud si někdo myslí, že jsem tu návštěvu nezvládl, tak je na omylu. Já ano, ale to třeštiprdlo bláznivý, zase lítalo! Pak paničky daly kávičku a my s Quentinem likvidaci hraček a domácnosti.

 

V sobotu ráno jsem musel vstávat dost brzo. Pak se balilo, tentokrát jsme vezli pro změnu punčovou bábovku, a vyrazilo na cesty. Mně se to nyní líbí. Je nachumeleno, docela chladno a sníh, ten na rozdíl od babči miluju, protože v něm všechno jinak voní.

 

Jo a co se dělo v Dlouhoňovicích? No tam byla pracovní prochajda malé skupiny lidí z týmu Můj labrador. Říkali, že se sešli kvůli nám, ale bylo to proto, že potřebovali zkouknout kalendář, prohovořit některé věci a dohodnout jak na srázek na jaře!

Dokonce došli i k tomu, že ten nápad s námi vyrazit k moři do Chorvatska je skvělý! A že by se to mělo zorganizovat! A s tím, já souhlasím!

 

Ale v tu sobotu jsme jeli od nás z nejvyšších hor českých - Krkonoš do hor Orlických, nebo jejich okraj.My jeli na jisto, babča to tam zná! Byli jsem na místě asi za 1,5 hodiny a našli zvoničku i chaloupku a čekali na další. Během půl hodinky jsme byli komplet.

Jenže ouha!

 

Když jsme zastavili, já obhlédl terén, za chvíli přijel Rendy s Rockýskem. To taky docela šlo, však už se chvíli známe. Ale pak přivezla Katy svou fenečku Beauty. A já zjistil, že my hnědoocí blonďáci jsme holt na černý! Však jsem si vzpomínal na Fleurinku i na Jessinku…ty se mi taky moooooc libily. A myslel jsem si, že je to i obráceně. Černý kluci, jako je Rokec , že budou na zlatý holky. No nejsou JEN na zlatý.  Tak jsme si to začali vyjasňovat. Možná by jsme si to i vyjasnili, jenže oni ti naši nám to nedovolili.

 

Jenom špitnu, někdy vám je lepší mít nějaký to  kilčo navíc a paničku, než méně a pánika! Ta moje mě jen přivolala, ale Rockýsek, ten to od pánika vždycky schytal! A při tom, o co šlo? Já už jsem prostě takovej, že se mi holky líbí.

 

Akce byla slavnostně zahájena, dokonce bouchli šampíčko, který  dal Rendy na Rockýskových  dosažených a přímým měřením zkontrolovaných 56 cm výšky v kohoutku. Já byl koooonečně taky změřen! Mám57. Nic moc, ale stačí!

 

A myslíte že jsme slavili? Ani náhodou. Rockýsek troubil zavřený v autě na protest proti zacházení, a já na dvoře přivázaný k železnému ponku jsem  jen nakukoval dovnitř oknem. A tam s tou voňavou černou krasavicí mohli být jen Quentin a Max. Považuju to za vrchol nespravedlnosti a zásadně protestuji.

Obrazek

 

Pak se šlo na prochajdu. A to už se mně líbilo. Povídala tedy babča, když viděla fotky, že to nebyla prochajda, ale štvanice 4 janků na jednu chudinu fenečku! U toho jsme se s Rockym zase trochu chytili. Trochu, ani krev netekla! Ale uznejte, já přeci neustoupím takovýmu mladíkovi! A pak, jsou oba černý, podle mě se to moc nevyjímá. To já zlatej s černou! To je jiná.

Obrazek

Obrazek

 

Přísahám, my si tu prochajdu užili! Ale pánečkové ti si mákli.Lezli do kopce, oči na stopkách. Opět jsem v duchu pánubohu děkoval za svoji babču. Copak tak kámoš Rockýs může mít za život, když ten jeho pánik, trénovaný při honění lumpů, dělá takový psí kusy, že ho vyhmátne?!?! 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

No ale procházka pokračovala. Vylezli jsme na kopec a pak zase zpátky. My se každopádně prolítli ale povídala babča, že „ta chudina fenečka“!Já k ponku, Rockýsek do auta a ostatní domů ke kamnům.

Obrazek

 

Už vím, proč jsou ve světě revoluce! Myslím, že kdyby Rocky nebyl zavřený v tom autě, tak jsme se domluvili a udělali ji taky! Přinejmenším bychom trvali na tom, že tentokrát půjdou ven ti dva, Max a Quentin, Beuty zůstane, my se o ni porvem, a vítěz si k ní půjde lehnout…..podmínky však nedovolili, aby vzniklo spojenectví. Tak jsme zase čekali, ještě že Rendy občas vyšel, nechal nás prolítnout! Tedy on se mnou zkoušel i aport! Nepochopil však můj princip! Běhám jen když ho kradu! Jinak to snad nemá ani smysl? Nebo že by jooo, když jsme ti přinašeči?

 

No a oni …poseděli, pojedli! Tedy nezpívali. Nevím proč, ale na zpěv nedošlo! Po pravdě musím ale dodat, že tam ještě byl jeden pes , o kterém jsem se nezmínil. Tedy pes? No pes. Jmenuje se Rambo, a je to pražský krysařík. Ale moc se nekamarádil.

Obrazek

A když jsme se vyfotili na dvorku, to nás nepustili k Beauty, museli jsme se jen koukat, tak se pomalu balilo a jelo domů. Já  věřím, že co tam lidi dohodli, to taky bude! A co jsme si tam dohodli my pesani? Po tom nikomu nic není, však na jarním srázku se to dozvíte.

Aron se na fotky podíval, pochválil a komentoval!

No tak kluci!!! dva na jednu, že Vám není hanba?

Obrazek

Hmmm. s těma mladíkama se moc nechytám, co......

Obrazek

Safra, ten Quentino má skoro výstavní postoj? Nebo je to Max?

Obrazek

Ten násilník nejsem JÁ, já jsem až ten třetí vzadu...

Obrazek

Tohle je důkaz, že dokážu být rychlý a chytrý! Sice poslední, ale mám strategickou pozici...

Obrazek

Tohle je výsledek! prostě jsem vítěz....

Obrazek

Teda kluci, jste fakt dobrý, takhle krásně sedět...

Obrazek

Tohle čekalo na ty naše lidičky, posezení u kamen a bašta...

Obrazek

Musím uznat, ty černý jsou na sněhu moc hezký :-)

Obrazek